Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

péče o srst BIŠON‚ BOL. PSÍK̵

Vítejte na stránce maxsalonpropsy.wbs.cz v sekci péče o srst -BIŠON

 

Bišonek - péče o srst v domácích podmínkách

Bišonek je překrásný bílý pejsek, veselé povahy, avšak s komplikovanější péčí o svoji srst. Tato srst má velkou výhodu , že je nelínavá, tzn. že v bytě nemáte žádné chlupy, a tento pes se často hodí i pro alergiky, právě díky nelínavosti.

Za tuto výhodu však psíci platí tím, že mají složitější a náročnější úpravu srsti než např. jorkšír, westík, a jiná plemena. Bišon má srst kadeřavou, takže kundrnatou jako ovečka, bílá srst se všeobecně hůře udržuje nežli černá nebo jinak barevná.Pokud se vám pes namočí,  a vy jej ihned neosušíte fénem a srst nepročešete vhodným kartáčem nebo hřebenem, tak se srst zplstnatí,a již nejde rozčesat. pokud  se o to snažíte jde to velmi  težce . Vznikne tak zdlouhavá a velmi bolestivá procedura s takřka žádným výsledkem.U nelínavých plemen totiž srst většinou vytrháte.

Proto se doporučuje na mokrou srst nanést kondicionér, srst rozčesat rovnou pod fénem.Při úpravách bišonků, je pro kvalitu střihu, ale i pro vašeho psa,mnohem lepší zvolit proceduru s koupáním, nebot zkušený stříhač ví ,jak srst ošetřit, aby byl tento tento problém co nejmenší nebo se vůbec nestal. Osobně používám i šampony které zabranují takovému plstnatění, srst pod fénem zcela narovnám.Střih je velmi precizní a kvalitní.Rovněž pod fénem, se srst češe daleko snadněji, než nasucho a používám luxusní kvalitní  kondicionér.

Bišonkovi se srst rozčesává takto špatně pro to, že je to právě nelínavé plemeno.Pokud je srst zplstnatělá již delší dobu, a neudržovaná   musí dojít k tomu, že se pes ostříhá strojkem..Zároven pokud, se srst snaží kdokoliv rozčesat, a je již zcela splstnatělá, pes trpí nesmírným stresem protože ho to opravdu tahá, proto většina bišonků, ale i bolonských psíků a maltezačků navštěvují psí salony velice neradi, nebot v domacích podmínkách se skutečně zafilcování srsti málokdo vyhne .Podobná pravidla platí i o údržbě srsti u maltézáčků nebo bolonských psíků.Avšak tyhle dvě plemena jsou na tom o něco lépe, srst nebývá kadeřavá a tolik hustá, velmi dobře se udržují barevné varianty bišonků, kde není žadná bílá barva.Srst je v úplně jiné kvalitě a méně se plstnatí, některým skoro vůbec.Pro ty kteří si bišonka chtějí pořídit, mám radu, aby zvolili díky snadnější úpravě barevnou variantu bišonka, jsou velice krásní, a údržba srsti je méně náročnější.

 Dalším velkým problémem u bílých psíků jsou hnědé skvrny pod očima. Tyto skvrny jsou způsobeny několika faktory. Bud svého psa krmíte kostmi, což má za důsledek slzení očí, nebo má ucpané slzné kanálky a slzy tečou přímo z oka, nebo mu slzí oči z úplně obyčejných důvodů jako všem malým psům a je to na bílé srsti více vidět . Pokud je srst déle mokrá způsobí to její zhědnutí, pro tyto problémy jsem objevila speciální gel, kterým potřete místo, necháte chviličku působit, a skvrny jsou méně patrné.Pokud je u nás pejsek s tímto problémem na proceduře s koupáním, automaticky mu skvrny od slz ošetřím.

Po absolvovaní procházek, kde si pejsek umaže poměrně dost tlapky,a vy nechcete doma psa pořád dokola zbytečně koupat existuje suchý šampon.  Ten nanesete na postižené místo a prokartáčujete. Nebo sprej na čištění paciček, který  můžete nanést i na mokré packy, postříkat,a osušit. Tyto pomocníky právě ocení majitelé bílých psíků.

Na bílou srst existují i speciální vybělující šampony. Aby váš pejsek měl stále sněhově bílou barvu. Většinou je používají majitelé výstavních psíků. Pro snadnější úpravu vašeho bišonka, doporučuji teda úpravu s koupáním nejlépe jednou za dva měsíce.Doma denní česání alespon jednou denně.Pokud si přejete mít psíka s delší srstí, může se u nás pouze třeba jednou za měsíc vykoupat a vyčesat bez střihu, což udrží srst v dobré kvalitě bez zafilcování.

 Přeji hezky strávené chvíle s vašimi mazlíčky a těším se nashledanou Culková Zdenka

 

TOPlist