Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

péče o srst ŠITZU‚ PUDL‚MALTÉZ.PSÍK

Vítejte na stránce maxsalonpropsy.wbs.cz v sekci péče o srst ŠITZU‚ PUDL‚MALTÉZ.PSÍK

 

šizu:          toto plemeno je velmi oblíbený pejsek, vyskytuje se v různobarevných variantách. Podle standartu má šitzu mít dlouhou , hladkou srst až na zem, avšak, tato předepsaná varianta se většinou udržuje pouze u výstavních psů. Pro běžné účely a praktičnost se šitzům vymyslel pěkný, krátký střih, který jistě ocení psi  i jejich majitelé.Pokud si přejete zachovat předepsaný model srsti, je potřeba alespon jednou denně psa pořádně vyčesat. Pokud se vám pejsek namočí, je nutné psa osušit fénem a při fénovaní srst pročesávat, až do úplného vysušení.Je rovněž vhodné používat rozčesávací kondicionery a šampony, předejdete tak splstnatění srsti. Pokud si vybíráte štěně pamatujte ,že čím víc je pes bílý tím hůře se jeho srst udržuje, bílá srst se plstnatí snadněji.

Pokud chcete zvolit  kratší sestřih, můžete si vybrat variantu , která bude vyhovovat vám i psíkovi.Je možné zanechat dlouhou srst na nohách, lehce přistřihnout ostatní partie. Nebo se nám velice osvědčil náš speciální střih určený pro šitzu,a to uplně krátký hřbet, včetně hlavy, pečlivě vystříhaná nosní partie,a zkrácení srsti na nožičkách asi tak na dva centimetry.Tímto střihem předejtete i problémům s očima, které šitzové mívají, srst jim nebude zasahovat do očí a nebude se ani potit krátká nosní partie.Při údržbě srsti takového střihu je pouze třeba občas pročesat srst na nohách, a jinak není péče nijak zvlášt náročná.

 

Maltézáček:  tento bílý psík je velice krásné plemeno, avšak o srst je nutno pečovat velice důsledně, nebot stejně jako u jiných bílých plemen je choulostivá na splstnatění.Pokud se vám pes splstnatí, je nutné ostříhat srst těstě u kůže strojkem. Specialně u maltézáčka platí, že je třeba jej naučit zvykat si na péči o srst už ve velmi ranném věku, nebot pokud tuto výchovu zanedbáte, je s maltézákem velmi těžké pořízení. Ve většině případech jsou konkrétně psy agresivní natolik, že celou proceduru musí absolvovat v náhubku.Pokud máte maltézáka s dlouhou srstí, platí zásada  často a poctivě hřebenem udržovat dlouhou srst.Pokud psa doma koupete nebo se namočí nenechávejte srst schnout bez fénovaní a česání.Jestli jste zvolili kratší sestřih, je třeba rozčesávat hlavně partie v oblasti nohou a  za ušima .

Pudl:

 

Tento pes byl svého času velice populární plemenoa nyní mohu tvrdit, že jej zcela jistě nahradil jorkšírský terier, který se těší abnormální popularitě, ale pokud jste tomuto plemeni zůstali věrní, odmění vás svoji dlouhověkostí a veselostí. Pudl se chová ve více barevných variantách. Obecně platí, že varianta aprikot je co se týká povahy nejproblematičtější, včetně úržby srsti a myslím že to platí i pro bílou variantu.Je to způsobeno tím, že původní varianta pudla byla barva černá. Později se šlechtěním dosáhlo jiných barev, ale způsobilo to zhoršenou kvalitu srsti a i jiné povahové vlastnosti díky přílivu krve z jiných plemen. Černým pudlíkům se srst plstnatí nejméně, mají ji velice krásnou a hustou.U  bílé varianty je hustota srsti vzácností, rovněž u aprikot.Stříbrná a strakatá barva je v průměrné kvalitě.U všech variant platí zásada vzít do ruky hřeben alespon jednou za dva dny.Pudl je plemeno nelínavé, tudíž je třeba vyčesávat podsadu.Pokud psa doma koupete, je stejně jako u jiných plemen nutné jej po koupeli vyčesávat a zároven fénovat. Když se vám však stane, že se srst splstnatí, nevadí, pudl se dá v salonu vyčesat , aniž by musel být úplně ostříhán dohola jako třeba bišon či maltézaček.

 

 

 

 

 

TOPlist